Amerikai hírcsokor: Tennessee, Biden, AFT:-)))
Az elmúlt héten több fegyveres vonatkozású dolog is történt a tengerentúlon, melyre a világ összes fegyvertartója vigyázó szemeit veti (de leginkább a gyártók, mivel a világ polgári fegyverpiacának 95%-át adják kb.).
- Tennesse immár a 20. USA-államként fogadta el az alkotmányos fegyverviselést (vagyis azt, hogy a törvénytisztelő, nagykorú, lőfegyvertartásra jogosult polgárai külön viselési engedélyezés nélkül hordhassanak rejtve lőfegyvert közterületen). Ez egy aránylag népesebb, 6,9 milliós állam ugyan, de összességében a constitutional carry hatálya alatt a 20 állam ellenére csak az USA lakosságának kis százaléka él. A törvény 2021. július 1.-én lép hatályba.
- Biden elnök és Harris alelnök nagyszabású sajtótájékoztatót tartott a Fehér Házban, melyben a legutóbbi lövöldözések politikai hasznát igyekeztek learatni, de valójában kifejezetten papírkutya kategóriás, rettenetesen erőtlen lépéseket jelentettek be.
- Például elnöki rendelettel tervezik 30 ill. 60 napon belül szabályozni (=betiltani) a “ghost gun”-ok (80%-os készültségi fokú tokok felhasználásával otthon készített fegyverek) és a kartámaszok megszerzését és tartását (arm brace, melyek segítségével nem kell szövetségi adót fizetni/egy évet várakozni a papírmunkára a 16″-nál rövidebb csövű puskák után). Tudhatóan ezen eszközök szinte kimutathatatlan mértékben játszanak szerepet a fegyveres bűnözésben.
- Az Igazságügyi Minisztériumot utasította, hogy dolgozzon ki egy mintaprogramot “Red Flag” szabályozásra, melyet az államok elfogadhatnak, és ezekkel a gyanúsan, vagy veszélyesen viselkedőktől el lehetne ideiglenesen kobozni a fegyvereiket.
- A Bureau of Alcohol Tobacco and Firearms and Explosives (ATF) élére jelölt egy kifejezetten fegyvergyűlölő korábbi ottani munkatársat, David Chipman-t. Megjegyzendő, hogy 2015 óta nem sikerült a törvényhozásnak megfelelő jelöltet átvinni a szervezet élére. Ja, és Joe Biden többször is rosszul, A-F-T-nek nevezte a kormányügynökséget:-)
Ezek nagyon puha lépések, de még így is kérdéses, hogy az erősen republikánus-többségű Legfelsőbb Bíróság (SCOTUS) nem kaszálja-e el utóbb ezeket.